Szukaj
?
 
 
 
Zasoby Politechniki
 
 
 

Politechnika Białostocka to nowoczesny i dynamicznie rozwijający się ośrodek akademicki z ponad 60-letnim doświadczeniem w procesie kształcenia kadr naukowych i technicznych. Uczelnia jest centrum technologicznym regionu, a jej absolwenci są poszukiwani na rynkach pracy w kraju i za granicą.

Politechnika Białostocka dysponuje przestronnymi pomieszczeniami (aule, sale wykładowe), specjalistycznymi pracowniami i laboratoriami naukowymi. Zapraszamy do skorzystania z przestronnych pomieszczeń Akademickiego Centrum Sportu oraz klimatyzowanej, wyposażonej w profesjonalny sprzęt audiowizualny Auli Dużej na 614 osób. Na terenie kampusu powstaje Centrum Nowoczesnego Kształcenia (termin oddania do użytku 1 stycznia 2012 r.).

Nasze domy studenckie zapewniają ponad 2 400 miejsc o dobrym standardzie, z dostępem do Internetu i w przystępnej cenie.

Aula Duża Politechniki Białostockiej to klimatyzowany, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych obiekt o powierzchni 950 m² i pojemności max. 614 osób. Dzięki ruchomym ścianom aulę można podzielić na 3 mniejsze sale. Obiekt wyposażono w profesjonalny sprzęt audiowizualny oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. Isnieje możliwość przystosowania auli do występów artystycznych. Kontakt: Dział Administracyjny tel. 85-746-97-72, fax 85-746-97-49.

"Dwór Mejera" Uczelnia dysponuje położonym w pobliżu przejścia granicznego z Litwą Ogrodniki - Lazdijai, ośrodkiem wypoczynkowym nad jeziorem Hołny. Dwór, stanowiący centrum ośrodka otacza park krajobrazowy z drzewostanem mieszanym: lipa, jesion, grab, klon, świerk. W Ośrodku znajdują się: 53 miejsca noclegowe (pokoje z dostępem do Internetu 1, 2, 3, 4 – osobowych), sala konferencyjna, parking, pole namiotowe, plac zabaw, boisko sportowe, miejsce na ognisko, plaża (możliwość wypożyczenia rowerów, rowerów wodnych, kajaków, żaglówki, łódki). Kontakt: http://www.holny.suwalszczyzna.com.pl/index.php

Biuro Karier Politechniki Białostockiej organizuje cykle spotkań i prezentacji umożliwiających kontakt studentów i absolwentów z pracodawcami.

Radio Akadera Politechniki Białostockiej jest odbierane w promieniu 50 km od Białegostoku, to lider wśród słuchaczy w grupie 14-25 lat. Akadera prowadzi także działalność komercyjną.

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej przygotowuje do druku publikacje, prowadzi działalność usługową na rzecz jednostek Uczelni oraz jednostek pozauczelnianych.

Centrum Komputerowych Sieci Rozległych (CKSR) pełni rolę operatora telekomunikacyjnego Miejskiej Sieci Komputerowej BIAMAN. Świadczy usługi dostępu do szerokopasmowej sieci INTERNET, transmisji danych, dzierżawy łączy telekomunikacyjnych i innych usług dodanych. Zapewnia jednostkom naukowym i oświatowym dostęp do bezpłatnych certyfikatów SSL. Prowadzi szkolenia w ramach Regionalnej Akademii Sieci Cisco.

Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. komercjalizuje badania naukowe oraz wspiera rozwiązania innowacyjne w przemyśle. Zadaniem spółki jest wspieranie finansowo i organizacyjnie wynalazców i inwestorów w preinkubacji, prowadzenie procesów od wynalazku do produktu rynkowego, zarządzanie patentami i sprzedaż licencji, budowa prototypów i produkcja krótkich serii urządzeń innowacyjnych, obsługa zleceń przemysł - uczelnia, , zakładanie spółek spin off/spin out.

WYDZIAŁY POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ


Politechnika Białostocka
ul. Wiejska 45A,
15-351 Białystok
tel. centrala +48 85 746-90-00 do 09 | fax. +48 85 746-90-15