Szukaj
?
 
 
 
 
Studium Języków Obcych
 
 
 

_______________________________________________________________________________________________________________________

Większość certyfikatów językowych z lutego jest już do odebrania. Informacje w zakładce "UCJ komunikaty".

Proszę odbierac Certyfikaty UCJ z języka angielskiego i rosyjskiego. ______________________________________________________________________________________________________________________

Nasi finaliści: Studentka mgr Doroty Śleszyńskiej z Wydziału Architektury kierunek Grafika - Justyna Sołomianko zakwalifikowała się do II etapu XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Studentka mgr Artura Kuźmicza z Wydziału Mechanicznego Monika Stefanowicz i Student mgr Hanny Naczas-Kusiak z Wydziału Elektrycznego Dawid Jasiński zakwalifikowali się do II etapu VIII Ogolnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla studentów Wyższych Uczelni Technicznych.

GRATULUJEMY!

_______________________________________________________________________________________________________________________

Darmowy test poziomujący z j. angielskiego !!!

Politechnika Białostocka – Studium Języków Obcych jest Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym ETS, największej instytucji zajmującej się certyfikowaniem umiejętności językowych i specjalnie dla Ciebie, ETS przygotowało darmowy test, który pozwoli Ci określić Twój poziom zaawansowania na skali CEF i dzięki któremu poznasz Certyfikat TOEIC, najczęściej zdawany test językowy na świecie.

Wejdź na stronę: www.testujangielski.pl i rozwiąż test, który pokaże Ci jak wiele wiesz już z języka angielskiego. Ten test został oparty na oficjalnych pytaniach do egzaminu TOEIC.

Pracownicy i studenci P.B. rejestrują się na oficjalny egzamin tylko u nas, pisząc na adres : j.rozek@pb.edu.pl (proszę nie rejestrować się na stronie ETS). Zapraszamy !!!

SJO PB JEST CZŁONKIEM STOWARZYSZENIA AKADEMICKICH OŚRODKÓW NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH SERMO www.sermo.org.pl

Praktyczne informacje o lektoratach na Politechnice Białostockiej Lektoraty rozpoczynają się na I roku studiów w I lub II semestrze i obejmują od 150 do 180 godzin, w zależności od wydziału, na którym studiujesz. Na początku roku akademickiego zostaniesz przydzielony do grupy na poziomie A2, B1, B2 lub C1 w zależności od wyników, jakie uzyskałeś na maturze, wyników testu kwalifikacyjnego, i, o ile to możliwe, Twoich preferencji. Na pierwszych zajęciach prowadzący przedstawi Ci zasady zaliczania przedmiotu oraz założenia egzaminu z języka obcego.

Senat PB zobowiązał studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2010/2011 i w latach późniejszych do zdania egzaminu z języka obcego na poziomie B2, co będzie warunkiem uzyskania dyplomu ukończenia studiów. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Część pisemna obejmuje: · rozumienie tekstu czytanego · wypowiedź pisemną · użycie struktur gramatycznych i słownictwa · rozumienie ze słuchu. Egzamin jest jednolity dla wszystkich studentów i odbywa się w jednym terminie w każdej sesji. Student zapisuje się na egzamin sam (po pierwszym lub drugim semestrze za zgodą lektora prowadzącego) i może przystąpić do egzaminu dwa razy. Egzamin nie jest ściśle związany z lektoratem, choć oczywiście lektorat na poziomie B2 przygotowuje studentów bezpośrednio do tego egzaminu. Jeśli jesteś w grupie na niższym poziomie, musisz bardzo dużo pracować sam, by zdać egzamin, lub zapisać się na dodatkowy kurs.

Zdany egzamin nie zwalnia z konieczności uczestnictwa w zajęciach i zaliczenia lektoratu, natomiast można po zdaniu egzaminu zmienić grupę językową – przejść na poziom C1, inny język obcy (poza językiem angielskim na poziomie A1 i A2) lub na lektorat tematyczny (język techniczny czy biznesowy).

Jeśli masz certyfikat poświadczający zdanie egzaminu z języka obcego na poziomie równoległym do B2 i wyższym, możesz być zwolniony z egzaminu przeprowadzanego w SJO, po zweryfikowaniu Twojego dokumentu.

NASZE STUDIUM OFERUJE RÓWNIEŻ ATRAKCYJNE KURSY JĘZYKÓW OBCYCH Studium oferuje również kursy językowe na wszystkich poziomach nauczania, kursy wyrównawcze, zajęcia fakultatywne, a także przygotowujące bezpośrednio do egzaminów językowych oraz wyjazdów zagranicznych.

POLILINGUA - KURSY JĘZYKOWE - ZAPISY NA SEMESTR zimowy 2012/2013  do 28.10.2012

Jeśli chciałbyś zapisać się na:

Kurs języka angielskiego - napisz do mgr Beaty Smolarczyk: b.smolarczyk@pb.edu.pl

Kurs języka rosyjskiego - napisz do mgr Ireny Kamińskiej: i.kaminska@pb.edu.pl

Kurs języka niemieckiego - napisz do mgr Janusza Suchockiego: j.suchocki@pb.edu.pl

Dlaczego warto zapisać się na kursy organizowane przez Politechnikę?

* są najtańsze w mieście

* metody nauczania są dostosowane do współczesnych standardów egzaminacyjnych

* wykorzystujemy nowoczesne materiały dydaktyczne

* gwarantujemy jakość kształcenia: kadra to nauczyciele akademiccy z wieloletnim doświadczeniem.

Opłaty za kursy i egzaminy - konto Politechniki Białostockiej: BANK PEKAO SA 30 1240 1154 1111 0000 2148 7604

Zgłoszenia na Egzamin UCJ z języka angielskiego dla pracowników PB prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres j.rozek@pb.edu.pl

  1. Gdzie nas szukać?

Adres: CNK ul. Zwierzyniecka 16

Ważne informacje:

· e-mail: sjo@pb.edu.pl tel. kontaktowy: 085/ 746- 90- 21

Sekretariat II piętro pokój 12

Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek g. 8.00-14.00; Wtorek g. 9.00-15.00

Środa - dzień zamknięty (praca wewnętrzna)

Czwartek – g. 9.00-15.00; Piątek g. 8.00-14.00

tel./ fax 85 746 90 21 – mgr inż Edyta Kiersnowska e.kiersnowska@pb.edu.pl

p2/15 tel. 85 746 90 67 – inż. Ewa Bukiet e.bukiert@pb.edu.pl

  1. Kto jest kim w SJO?

Kierownik SJO- mgr Wioletta Omelianiuk – p2/13

tel. 85 746 90 61, e-mail: w.omelianiuk@pb.edu.pl

Zastępca Kierownika SJO- mgr Halina Bramska – p2/11

Tel. 85 746 96 29, e-mail: h.bramska@pb.edu.pl

· Koordynatorzy ds. Uczelnianego Certyfikatu Językowego dla pracowników PB:

o mgr Janusz Rożek (język angielski)

o mgr Halina Ostapczuk (język niemiecki)

o mgr Benigna Chaniewska (język rosyjski)

· Koordynator ds. egzaminu TOEIC: mgr Janusz Rożek

· Studium posiada uprawnienia do przeprowadzenia egzaminu TOEIC

plik