Szukaj
?
 
 
 
Ogłoszenia dla studentów
 
 
 
Startuje IV edycja Drogi na Harvard!
 

Startuje prestiżowy konkurs Droga na Harvard, który od trzech lat przykuwa uwagę tysięcy młodych ludzi z całej Polski.

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Poszukiwani są zdolni i nieprzeciętni ludzie pasjonujący się nauką, sportem, kulturą oraz angażujący się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne.

Tygodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda to nagroda główna w Konkursie, którą otrzymuje 4 Laureatów. Ponadto wszyscy Laureaci zostają objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

Aby otrzymać tytuł Laureata Konkursu należy pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, której elementem jest m.in. napisanie jednostronicowego eseju na zadany temat. Tegoroczni kandydaci będą musieli odpowiedzieć na pytanie: „What is the most interesting problem or important issue for you?”. Studenci mogą również opisać swoje niezwykłe zdolności i osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych. Dostępne są dwa sposoby wypełnienia zgłoszenia: poprzez aplikację mobilną na www.facebook.pl/DroganaHarvard oraz poprzez formularz na stronie www.droganaharvard.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 22 kwietnia o godzinie 23:59.

Drugi etap to selekcja 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy zostają zaproszeni na rozmowę z Kapitułą Konkursu, która spośród nich wyłoni 15 Laureatów Konkursu Droga na Harvard. Czworo najlepszych otrzyma tytuł Laureata Nagrody Głównej. Wyniki ogłoszone zostaną 13 czerwca 2013 r. na oficjalnej Gali Finałowej z udziałem gości specjalnych oraz członków Stowarzyszenia Harvard Club of Poland.

Konkurs objęty jest honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Więcej informacji:
www.droganaharvard.pl

www.facebook.pl/DroganaHarvard