Szukaj
?
 
 
 
Dom studenta nr 2 „BETA”
 
 
 
DOM STUDENTA NR 2 „BETA”
 

DOM STUDENTA NR 2 „BETA” POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ
15 – 333 BIAŁYSTOK
ul. Zwierzyniecka 12

E – MAIL:
dsnr2@pb.edu.pl

KIEROWNIK: mgr Magdalena Urban
TELEFON: + 85 746  97 29

ADMINISTRACJIA: mgr inż. Mirosława Andrzejewska
TELEFON: + 85 746  97 30

PORTIERNIA - CAŁODOBOWA
TELEFON: + 85 746 97 28

nr konta bankowego:
BANK  PKAO  SA  60 1240 1154 1111 0000 2148 7646

Dom Studenta nr 2 „BETA” jest przeznaczony do kwaterowania studentów Politechniki Białostockiej,  studentów innych białostockich uczelni oraz studentów przyjeżdżających w ramach programów międzynarodowych.

W ramach umów zawartych pomiędzy Politechniką Białostocką a innymi podmiotami akademik gości studentów z Polski i zagranicy z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku oraz wolontariuszy organizacji pożytku publicznego.

Dom Studenta udostępnia również wolne pokoje w ramach noclegów doraźnych studentom studiów niestacjonarnych, osobom prywatnym, firmom oraz instytucjom państwowym.

ilość miejsc:  517

ilość pokoi studenckich:  234 w tym:

  • 34 pokoje jednoosobowe o podwyższonym standardzie,
  • 34 pokoje dwuosobowe o podwyższonym standardzie,
  • 83 pokoje dwuosobowe,
  • 83 pokoje trzyosobowe.

Pokoje są umeblowane  i  wyposażone w komplet bielizny pościelowej (kołdra, poduszka, pokrowiec, poszewka, prześcieradło). W pokojach o podwyższonym standardzie znajdują się dodatkowo lodówki i mikrofale. Pokoje wyposażone są w gniazda umożliwiające podłączenie do sieci internetowej.

Na segment mieszkalny składający się z czterech pokoi  przypada wspólna  łazienka, w skład której wchodzą dwie umywalki, natrysk, toaleta

Na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna kuchnia, a w niej 3 kuchenki gazowe, zlewozmywak oraz stół, oraz pralnia i suszarnia. Pralnia jest dostępna nieodpłatnie, akademik nie zapewnia środków piorących.

W Domu Studenta nr 2 mieszczą się biura i siedziby organizacji studenckich:

Klub Relax – lokal na parterze o powierzchni 86m2  wyposażony w meble konferencyjne oraz media. Sala  wykorzystywana jest do organizowania przez mieszkańców akademików spotkań oraz imprez okolicznościowych.

Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej – pokój nr 9

Studencka Agencja Fotograficzna – pokój nr 915

Studencki Klub Krótkofalowców – pokój nr 913

Biuro Erasmus Student Network – pokój nr 3