Szukaj
?
 
*  
Struktura uczelni
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
*  
Wydziały
 
     - 
 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
*  
Jakość kształcenia
 
*  
Historia uczelni
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
 
 
Aktualności o uczelni
 
 
 
Wydział Mechaniczny na wystawie w Muzeum Techniki
 

Jeszcze do niedzieli 24 marca br., w Pałacu Kultury i Nauki będzie można oglądać bezzałogowe statki powietrzne opracowane przez pracowników Katedry Automatyki i Robotyki Wydziału Mechanicznego PB.

W Muzeum Techniki NOT w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki) odbywa się właśnie Drugi Przegląd Bezzałogowych Systemów Latających (18-24 marca 2013 r.). Pracownicy Katedry Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej prezentują na nim samolot bezzałogowy SARYS, wytwór konsorcjum naukowo-przemysłowego w skład którego wchodzą Politechnika Białostocka, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Politechnika Rzeszowska, BUMAR S.A. oraz BUMAR Elektronika.

Zespół badawczy Katedry kierowany przez prof. Zdzisława Gosiewskiego, od kilku lat zajmuje się lotnictwem bezzałogowym, a w szczególności autonomią lotu bezzałogowych obiektów. Prace te dotyczą głównie zaawansowanych metod sterowania, wykorzystania układów kamerowych w zadaniach omijania przeszkód i unikania kolizji, zagadnień autonomii startu i lądowania, lotów w formacji i lotów roju, jak również wykorzystania pola magnetycznego do wspomagania startu małych samolotów z jednoczesną kontrolą przyspieszenia obiektów wyrzucanych.

Wystawa w PKiN: http://bsl.muzeumtechniki.warszawa.pl/

Na zdjęciu: mgr inż. Daniel Ołdziej i mgr inż. Leszek Ambroziak z Katedry Automatyki i Robotyki.